tatuaze
tatuaze / Forum / kilka słów na temat higieny i dbania o tatuaż /
marcinwgw
kilka słów na temat higieny i dbania o tatuaż
19.11.2010, 20:43
marcinwgw
Witam ! chciałbym poruszyć parę spraw a raczej obalić parę mitów związanych z tatuażem. Na różnych stronach czy forach można przeczytać o dbaniu o tatuaż. Niestety jest też dużo tak zwanych mitów. Np.

1. po zrobieniu tatuażu nie można się myć, a przynajmniej unikać dużych ilości wody.
Bzdura. już po 4-5 godzinach należy zdjąć opatrunek i przemyć letnią wodą i posmarować delikatnie kremem (może być dla dzieci) w następnych dniach należy myć tatuaż mydełkiem antybakteryjnym i smarować kremem lub wazeliną.
Czemu należy myć tatuaż ? gdyż na ciele człowieka znajdują się bakterie które rozkładają pot, jeśli nie chcemy mieć problemów to oczywiście musimy pamiętać o umyciu tatuażu.


2. tatuaż lepiej goi się w lecie...
bzdura. Tak jak napisałem wyżej, w gorące dni człowiek poci się sam z siebie, to nie sprzyja gojeniu się tatuażu.


3. po zrobieniu tatuażu nie można pić alkoholu... prawda ale nie do końca... oczywiście na robienie tatuażu nie można przyjść urżniętym jak świnia, ale jedno piwko w trakcie lub po niczego nie zmieni, gdyż jedno piwo nie rozrzedzi nam krwi tak jak pół litra. No i wiadomo lepiej jak gość który ma nas dziarać jest trzeźwy ;)4. tatuaż a siłownia.
tu już mamy schody jeśli ktoś chodzi na siłownię i rozwija swoje mięśnie w naturalny sposób,a nie łykając odżywki, białka etc... tatuaż mu się nie rozejdzie i nic z nim się nie stanie.
Jeśli ktoś bierze w/w białka, gainery etc... niech pomyśli siłownia czy tatuaż.


Wymieniłem kilka tylko przykładowych pytań jakie najczęściej zadają osoby mające lub chcące zrobić sobie własne dzieło na ciele. dodałem ten post ze względu na to że taki temat nie był jeszcze poruszany chyba tutaj. Zapraszam do dyskusji i wymieniania poglądów. Pozdrawiam.
Linki Sponsorowane
ona
tatuaże brwi, kwiaty
19.11.2010, 21:55
ona

No i wiadomo lepiej jak gość który ma nas dziarać jest trzeźwy


to zdanie mi się najbardziej podoba. Szczera prawda.
Ale trzeźwość osoby dziranej też jest mile widziana bo można sobie np coś takiego zrobić jak na zdjęciu ;)

tatuaże brwi, kwiaty
toudi
tatuaże na głowie
19.11.2010, 22:14
toudi
Super brwi ma ta kobieta i faktycznie na trzeźwo sobie coś takiego zrobić to katastrofa (leczenie wymagane), a po pijaku to tylko chwilowa niepoczytalność.

A ten gość poszedł o krok dalej
tatuaże na głowie
12345
Ocena 5.0, Głosy 1